AKTUALITY
GEOPORTÁL

OBECNÍ ÚŘAD
ZAJÍMAVÉ ODKAZYJAKÉ BUDE POČASÍ ?
 

MDD (POHÁDKOVÁ CESTA), KÁCENÍ MÁJE - 30.5.2015

POZVÁNKA NA AKCI
FOTOGALERIE (FACEBOOK), FOTOGALERIE
DĚKUJEME SPONZORŮM !!!

Každým rokem se koná v Jindřichovicích akce k Mezinárodnímu dni dětí. Pohádkovou cestu připravují členi kulturní komise a asi 60 dobrovolníků. I letošní rok byl velmi úspěšný a v sobotu 30.května navštívilo naši obec více jak 300 dětí. Počasí nám přálo a tak nic nebránilo tomu, aby se děti rozmístily na stanoviště a vyzkoušely si připravené soutěže. Mohly si tak zastřílet puškou, vytvořit souhvězdí, hledat perly, zatloukat hřebíky a mnoho dalších. Vědomostní soutěží, která byla připravena v Krakonošově revíru, byli zaskočeni i rodiče. Šlo o poznávání ptactva a nutno dodat, že hajný si všechny přítomné náležitě prověřil.

Každým rokem se šijí nové kostýmky a připravují se nové pohádkové postavy. Návštěvníci tak nově shlédli Údolí princezen, Jů a Hele, Ledové království, Makovou panenku a motýla Emanuela. Zpestřením byli procházející se ptáci "Angry Birds".

Večerní program odstartovala svým skvělým vystoupením taneční skupina Dance Date Kraslice. Poté probíhalo tradiční kácení májky a další program, který má každoročně v režii Sbor dobrovolných hasičů z Jindřichovic. Letos byli přizváni také hasiči ze Šindelové a děti si vyzkoušely vodní děla.

Celodenním programem nás provázel DJ MIFO a skupina ALABALABAMBA. Občerstvení zajištovali manželé Vejražkovi z Kraslic a Restaurace na Chvíli. Všem zúčastněním děkujeme za přispění k vydařené akci.PÁLENÍ ČARODĚJNIC A STAVĚNÍ MÁJE - 30.4.2015

POZVÁNKA NA AKCI
FOTOGALERIE (FACEBOOK), FOTOGALERIE
VIDEO - PRŮVOD ČARODĚJNIC

Každým rokem, za jakéhokoliv počasí, se koná ke dni 30.dubna SLET ČARODĚJNIC. Děti z místní mateřské a základní školy se na tuto akci připravují a vyrábí čarodějnici dle svých návrhů. Ta je následně upálena. Letošní rok byl zahájen tanečkem čarodějnic. Novinkou také byla volba Miss. Nejošklivější a zároveň nejkrásnější čarodějkou pro rok 2015 se stala Ropušnice, v podání Jenny Eibnerové. Na fotce máme možnost vidět další krásku... Ze světa kouzel k nám přiletěla Bolezubka, v podání Evy Polívkové, která se pochlubila svým věkem 1413 let.

Zlatým hřebem večera bylo stavění májky. Májka je letos nazdobena jako symbol lásky. V závěru programu se děti prošly vesnicí, kde jim na cestu svítilo spoustu lampionů.MASOPUST - 14.2.2015

POZVÁNKA NA AKCI
FOTOGALERIE (FACEBOOK), FOTOGALERIE

14. února 2015, kdy si připomínáme svátek všech zamilovaných, se v Jindřichovicích konal již tradiční masopust. V našem průvodu nejenže nechyběly tradiční masky, jako medvěd a medvědář, slaměný kominík, husaři, smrtka, Žid a další, dokonce byl zpestřen koňským spřežením, které kočíroval jejich majitel pan Gössl ze Stříbrné. K dobré pohodě a radosti hrál všem harmonikář pan Filip ze sokolovské farní charity.

Na začátku celé akce předala paní starostka symbolické klíče od obce na žádost veleváženého pana Masopusta. Na průvod pak čekalo několik zastávek u pohostinných a usměvavých lidiček z Jindřichovic. Zde jsme mohli načerpat nejen mnoho fyzických sil díky chutným pokrmům, ale i uhasit tělesnou žízeň. Husaři vždy popřáli hospodáři a hospodářce mnoho dobrého v roce 2015 a pak většinou následoval tanec se strašlivým medvědem, z jehož spárů bylo těžké uniknout. I když zastávek nebylo mnoho, masky byly rády, že se již blíží konec, totiž vyhnání Bakchuse, který může za veškeré přejídání a nestřídmé pití. Všichni se pak mohou připravovat na čtyřicetidenní půst, který je dovede až do Velikonoc.BLÁZNIVÁ JÍZDA - 31.1.2015

POZVÁNKA NA AKCI
FOTOGALERIE (FACEBOOK), FOTOGALERIE

V letošním roce nám počasí přálo. Sněhové nadílky bylo dost, a tak jsme měli možnost uspořádat po pěti letech Bláznivou jízdu. Na kopci u místního hřbitova se sešlo v sobotu 31.ledna 12 vozidel. Někteří měly povozy propracované do každého detailu... Na fotografiích můžeme vidět : POBŘEŽNÍ HLÍDKU, CATERPILLAR, PIRÁTSKOU LOĎ, RYBNÍK ZVANÝ "BAŽIŇÁK", KRÁLOVSKÝ TRŮN, PŘEPRAVNÍ SPOLEČNOST "TYMI AIR", KYNŠPERSKOU STŘELU, PENNY MARKET, PRÁŠKOVACÍ LETOUN, DŘEVĚNOU POSTEL, SKIBOBISTY V KRABICI.

Nejmladším účastníkem byla téměř tříletá Anička na nejstarších saních. Věk kovových dětských saní byl odhadnut na 35 let.

Těšíme se na příští rok !
 
Info o seminářích

INFORMACE O OBCI
INFORMACE O OSADÁCH
ZNAK a VLAJKA OBCE

AKTIVITY